
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Topology | Boost |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 1357
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35443
Ext.Price$0.35443
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35443 | $0.35443 |
| 10 | $0.33322 | $3.33220 |
| 25 | $0.31328 | $7.83200 |
| 50 | $0.29453 | $14.72650 |
| 100 | $0.27483 | $27.48300 |
| 300 | $0.25645 | $76.93500 |
| 500 | $0.23930 | $119.65000 |
| 1000 | $0.23213 | $232.13000 |
| 3000 | $0.22518 | $675.54000 |
| 5000 | $0.21844 | $1092.20000 |
